اصول طراحی کارت ویزیت

خانه - کارت ویزیت - اصول طراحی کارت ویزیت

اصول طراحی کارت ویزیت

کارت ویزیت به طور قطع اولین تصور را از شما و کسب وکارتان در ذهن مشتری به وجود خواهد آورد. بنابراین انتخاب طرح مناسب و جنس و نوع چاپ در کارت ویزیت از اهمیت بالایی برخوردار است که باید به عنوان مدیر یک کسب و کار به ان توجه ویزه ای داشته باشید.

بسیاری از افرادی که به دنبال طراحی و چاپ کارت ویزیت هستند صرفا فقط به بعد ظاهری ماجرا توجه میکنند ، اینکه کارتی با ابعاد غیر معمول یا ویژگی های چاپی متعدد مانند طلاکوب ، نقره کوب و …داشته باشند. در صورتی که اصل ماجرا چیز دیگری است  و کارت ویزیت باید بر اساس ماهیت نوع کسب و کار و نوع مخاطب آن بیزینس و بر اساس اصول و استانداردهای تخصصی طراحی و چاپ گردد.

بدیهی است که میدانید کارت ویزیت پیام های مهمی از سوی شما و کسب وکارتان به مشتری و مخاطب شما ارسال میکنید و اگر کارت ویزیت خود را با کیفیت پایین و یا طراحی ضعیفی انجام دهید ، در حقیقت این پیام را به مخاطب القا میکنید که اصلا به کیفیت و یا تخصصی بودن کار خود توجه ای ندارید و این یک پیاتم منفی و کامل اتاثیر گدذار برای مشتری خواهد بود.

در ادامه این مقاله شما کاربران محترم را با ۵ اصل مهم در مورد کارت ویزیت آشنا خواهم کرد که با رعایت این نکات میتوایند یک کارت ویزیت حرفه ای داشته باشید و در حوزه کسب وکاری خود یک قدم از رقبا جلوتر باشید.

[irp posts=”1864″ name=”9 نکته طلایی اصول طراحی کاتالوگ که باعث جذب مشتری خواهد شد”]

طراحی کارت ویزیت را متناسب با نوع کار خود انجام دهید

انتخاب طرح متناسب با ماهیت کار ، از مهترین نکات طراحی کارت ویزیت است. به عنوان مثال اگر حوزه کاری شما در زمینه صنعتی می باشد باید از تم کلاسیک  و رنگ های زرد ، قرمز ، نارنجی استفاده کنید.

و اگر کار شما از رسمیت بیشتری برخوردار است ، باید  در انتخاب رنگ ها وطرح ها حساسیت بیشتری به خرج دهید و طرح به گونه ای باشید که پیام شما به تاثیر بیشتری به مخاطب منتقل شود.

اصول طراحی کارت ویزیت

اطلاعات تماس را جدی بگیرید

در کارت ویزیت خود حتما از چندین راه برای ارتباط  استفاده کنید. اطلاعاتی از جمله نام نام خانوادگی لوگو شرکت شماره تماس و ایمیل و اگر وب سایتی دارید را حتما در کارت ویزیت خود درج کنید . اگر شرکت شما دارای چندین دفتر و یا کارخانه می باشد با درج آن مشتری را در بهتر پیدا کردن خود کمک کنید تا حس بهتری نسب به شما داشته باشد.

تا حد امکان سعی کنید همه اطلاعاتی که به شناسایی و ارتباط بهتر باشما کمک میکند در کارت ویزیت خود لحاظ کنید.

حوزه و نوع فعالیت خود را مشخص کنید!

در هنگام برگزاری رویدادی مهم مانند نمایشگاه ها اصولا مردم کارت ویزیت ها مختلفی از شرکتها ی بزرگ و کوچک در یافت میکنند و این طبیعی است که در این میان بخش از فعالیت شما را فراموش کنند.

به همین دلیل سعی کنید در کارت ویزیت خود حتما به حوزه فعالیت و خدمات خود اشاره کنید تا مخاطب و مشتری با نگاه کردن دوباره به آن پیام شما را مجددا دریافت کند و شما و فعالیت کاری شما را به یاد اورد.

از جنس مناسب در کارت ویزیت خود استفاده کنید

انتخاب نوع کاغذ برای چاپ کارت ویزیت یکی از اصول مهم طراحی کارت ویزیت است . سعی کنید کاغذی که انتخاب میکنید از جنس و کیفیت بالای برخوردار باشد زیرا به طور حتم در ذهن و تصور مشتری تاثیر خواهد گذاشتو

به عنوان مثال اگر شما یک سرمایه گذار هستید و یا یک شرکت تجاری بزرگ دارید بهتر است از جنس پی وی سی pvc همراه با چاپ رنگ طلایی تا یک کارت ویزیت حرفه ای به نظر آید و مشتری را جذب خود کند.

لطفا در خصوص این مطلب نظرات خود را با ما در میان بگذرارید. به نظر شما چه اصول دیگری برای طراحی کارت ویزیت سراغ دارید؟؟؟

اشتراک:

ارسال دیدگاه