تفاوت کاتالوگ و بروشور

خانه - کاتالوگ - تفاوت کاتالوگ و بروشور

تفاوت کاتالوگ و بروشور

تفاوت کاتالوگ و بروشور

یکی از برجسته ترین تفاوت کاتالوگ و بروشور در مختصر بودن ارائه اطلاعات توسط آنهاست.بروشور معمولا سندی چاپ شده و کوتاه است که شامل موارد توصیفی و تبلیغاتی درحوزه مورد نظر است اما در مقابل کاتالوگ معمولا حاوی اسامی ، محصولات و یا اسنادی است که به صورت طبقه بندی شده لیست شده اند.
در این مقاله از دلگاه هنر در مورد تفاوت کاتالوگ و بروشور با شما کاربران محترم صحبت خواهیم کرد . با ما همراه باشید.

[irp posts=”1994″ name=”اصول طراحی کارت ویزیت”]

کاربرد اصلی بروشور و کاتالوگ

کاربرد اصلی کاتالوگ و بروشور بیشتر در شرکت های تبلیغاتی می باشد. معمولا اکثر مردم هنگامی که صحبت از بروشور یا کاتالوگ به میان می آید دچار سردرگرمی می شوند ، چون هر دوی اینها در مورد محصولات شرکت ، خدمات و یا سایر بخش ها اطلاعاتی به مشتریان می دهند .تفاوت کاتالوگ و بروشور مرز ظریفی دارد و بروشور نشری است که حاوی یک صفحه تاشو با صفحات متعدد است اما کاتالوگ به این صورت نمی باشد که در ادامه مفصل در این مورد صحبت خواهیم کرد.

بروشور ها بیشتر برای مقاصد تبلیغاتی استفاده می شوند . اولین بروشوری که در دنیا منتشر شد به سال ۱۷۴۸ باز میگردد که از یک کلمه فرانسوی به معنی دوختن می باشد.
بروشور یک کتاب نازک و کوچک است که معمولا حاوی تصاویر و اطلاعات زیادی در مورد محصولات یا خدمات و … دارد.
این کتاب نازک معمولا یک صفحه تا چند صفحه است که می توان به آسانی در همه جا حمل و پخش کرد.این ویژگی بروشور یکی از مزایای آن است زیرا میتوان برای معرفی کالا و یا محصولات جدید به صورت سریع در همه جا از ان بهره مند شد.
. از سوی دیگر کاتالوگ،لیست محصولات یا خدمات موجود برای فروش با توضیحاتی در مورد قیمت و سایر مشخصات آن است که به عنوان یک سند چاپی یا سند الکترونیکی در اینترنت یا بر روی سی دی عرضه می شود. کاتالوگ یک سند یا کتابچه ای است که حاوی لیست مرتب شده از نام ها، محصولات یا کتاب ها می باشد. هدف از ایجاد کاتالوگ چیزی جز فروش محصولات یا خدمات به مشتری نیست.

بروشور باید جذاب و زیبا طراحی شود تا در اولین نگاه مشتری جذب شود و باعث جلب توجه او شود.. خوشبختانه امروز طرح ها و الگو های متنوعی برای استفاده در بروشور ها وجود دارد که میتوان از انها به اشکال مختلفی مانند مجله ، بروشور های کارت پستالی یا بروشور های سه لت طراحی کرد.
در مقابل کاتالوگ لیستی از خدمات محصولات برای فروش و عرضه می باشد که در قالب یک سند چاپی یا الکترونیکی و یا بر روس سی دی و فلش ارائه می شود. هدف اصلی ایجاد کاتالوگ چیزی جز فروش محصول یا خدمات نیست.

کاتالوگ ها اصولا حاوی اطلاعات ساده ای در مورد چیز های خاص هستند که از یک یا چند جمله تشکیل می شوند. کاتالوگ حاوی اطلاعاتی است که به مشتری کمک می کند تا به محصولات و خدمات شرکت به طور کامل آشنا شود و در انتخاب خرید خود بهتر تصمیم گیری نماید.
در طراحی و رنگ آمیزی کاتالوگ نیز باید کاملا حرفه ای رفتار کرد.

برای مطالعه مقاله ای در خصوص اصول طراحی کاتالوگ می توانید به لینک مقابل مراجعه کنید : اصول طراحی کاتالوگ

رنگ و طرح کاتالوگ نیز باید به گونه ای زیبا و جذاب اعمال شود تا مخاطب یا مشتری شما ارتباط مستقیم و موثری با آن داشته باشد.
در ادامه چند نوع از تفاوت کاتالوگ و بروشور را بیان میکنیم:

 

[table id=3 /]

اشتراک:

ارسال دیدگاه