سررسید چیست ؟

خانه - وبلاگ - سررسید چیست ؟

سررسید چیست ؟

سررسید چیست ؟

سررسید یا در اصل سالنامه به صورت کتاب و یا دفتر در اندازه های متفاوت می باشد که اطلاعاتی از جمله تاریخ ، رویداد ها و مناسبت های مختلف را در اختیار کاربر قرار میدهد.
سررسید میتواند متناسب با تخصص هر فرد دارای محتویات مختلفی باشد به عنوان مثال سررسیدهایی با موضوعات اجتماعی سیاسی ورزشی مهندسی ادبی و … وجود دارند که مشتری می تواند بنا به سلیقه و تخصص خود یکی را انتخاب کند.

سررسید یک ماهیت دو طرفه دارد . همانطور که میتواند در عین سادگی اطلاعات مهم و ضروری را در اختیار ما قرار دهد ، ما هم میتواینم اطلاعاتی که در طول روز یا هفته و ماه و سال به آنها نیاز داریم در ان ثبت و یا همراه داشته باشیم.

[irp posts=”1864″ name=”9 نکته طلایی اصول طراحی کاتالوگ که باعث جذب مشتری خواهد شد”]

اطلاعات سررسید

اطلاعات سررسید می تواند اطلاعاتی مانند انواع نقشه ( کشور ، جهان ، مترو ، راه ها و …) ، ساعات رسمی ، زمان بین المللی ، مسافت های زمینی و هوایی ، کد تلفن های داخلی و خارجی ، تلفن های ضروری و غیره را در اختیار ما قرار میدهد که می تواند برای کاربران بسیار مفید و کاربردی باشد .

سررسید ها با فرمت های مختلف تاریخی طراحی و تولید می شوند که هرکدام فضای متفاوتی را جهت یادداشت موارد در اختیار ما قرار می دهد بر فرض مثال سررسیدی با تاریخ نگاری یک روز در یک صفحه می تواند به استثنای مواردی مانند تاریخ سال و ماه و روز تقریبا فضایی به اندازه تمام صفحه را جهت ثبت و یادداشت اطلاعات به ما بدهد و از سوی دیگر در سررسید هایی با فرمت ماه در دو صفحه فضایی برای یادداشت و ثبت اطلاعات باقی نمی ماند .

برای خرید انواع سررسید ۹۸ می توانید به لینک مقابل مراجعه کنید : خرید سررسید۹۸

تاریخ نگاری در سررسید

تاریخ نگاری در سررسید تبلیغاتی به معنی نوع چیدمان تاریخ در هر صفحه از سررسید است.

تاریخ نگاری های مختلف سررسید که به صورت عمومی مورد استفاده قرار می گیرند عبارتند از :

سررسید های روزانه جمعه جدا

که در آن هر روز یک صفحه جداگانه را به خود اختصاص می دهد و مناسب افرادیست که برای ثبت مطالب خود در روزهای تعطیل نیز به فضایی همچون دیگر روز های هفته نیاز دارند .
به طور عمومی تعداد فرم در سررسید های روزانه جمعه جدا ۲۳ فرم چاپی و صحافی می باشد که اغلب با اطلاعات ابتدایی و صفحات ضمیمه انتهایی به ۲۴ یا ۲۵ فرم نیز میرسد که خود موجب قطور شدن سررسید می گردد .

سررسید های روزانه پنج شنبه جمعه با هم

در تاریخ نگاری این سررسید بجز روزهای پنج شنبه و جمعه که در یک صفحه قرار دارند بقیه روزهای هفته هر یک در صفحه ای جداگانه هستند .
در کشور ما روز های جمعه تعطیل و روز های پنج شنبه نیمه وقت کاری محسوب می شود لذا اقلب کاربران در این دو روز به فضای چندانی برای درج مطالب نیازی ندارند ، همین امر موجب می شود ۵۲ صفحه از سررسید که روز های پنج شنبه و جمعه را در خود جای داده و از حجم سررسید تولید شده کم می شود که خود اثر مستقیمی در کم شدن تعداد فرم چاپ ، صحافی و خرید کاغذ و در نهایت پایین آمدن قیمت نهایی محصول دارد .

سررسید دو روز در یک صفحه

در هر صفحه از این سررسید ۲ روز هفته جانمایی می شود با این استثنا که روز های چهار شنبه ، پنج شنبه و جمعه آن در یک صفحه قرار می گیرند. دلیل استثنای سه روز آخر هفته این است که هر یک هفته از تاریخ در سه صفحه از سررسید قرار بگیرد . این کار موجب می شود تعداد فرم سررسید کمتر شده و همچنین از نظر گرافیکی تمام هفته های سال از یک سمت شروع شوند و نیز محصول نهایی با قیمت پایین تری در اختیار متقاضی قرار گیرد.

سررسید هفته شمار

در این مدل هر هفته از سال در دو صفحه روبروی هم قرار می گیرند . و این امکان را به مجری و تولید کننده می دهد که در بقیه صفحات سررسید از مواردی مانند یادداشت ، کارهای در دست اقدام ، شیت های ترسیم ، اطلاعات فنی و مهندسی و غیره را قرار دهند که به همین دلیل به آنها سررسید های دستیار هفتگی نیز گفته می شود .

سررسید های ماه شمار

طراحی و تاریخ نگاری سررسید های ماه شمار به صورتی است که هر ماه از سال در یک یا دو صفحه روبروی هم قرار می گیرد .که معمولا در جلد های ارگانایزر چند کاره با قفل های کلاسوری در کنار برگه های یادداشت ، کار های در دست اقدام ، شیت های ترسیم ، اطلاعات مهندسی ، قرار و ملاقات و … قرار می گیرند . که مناسب اشخاصی است که میخواند در کنار بقیه این موارد تاریخ را نیز به صورت فشرده داشته باشند .

دیدگاه (1)
انواع قطع (اندازه) سررسید | دلگاه هنر / ۲۲ دی ۱۳۹۷

[…] ترین سایز سررسید قطع وزیری می باشد که معمولا در ابعاد ۲۴*۱۷ سانتیمتر است. […]

پاسخ

ارسال دیدگاه