انواع قطع (اندازه) سررسید

خانه - سررسید - انواع قطع (اندازه) سررسید

انواع قطع (اندازه) سررسید

انواع قطع (اندازه) سررسیدقطع سررسید در واقع اندازه و سایز سررسید می باشد. سررسید ها معمولا طبق یک سری سایزهای استاندارد و معین توسط شرکت های طراحی و چاپ تولید و عرضه می شوند. انتخاب سایز مناسب کاملا بستگی به سلیقه مشتری دارد .

قطع های رایج و معمول سررسید به صورت زیر هستند:

 

قطع وزیری
قطع رقعی
قطع اروپایی
قطع خشتی
قطع پالتویی

سررسید قطع وزیری

قطع وزیری:

رایج ترین سایز سررسید قطع وزیری می باشد که معمولا در ابعاد ۲۴*۱۷ سانتیمتر است. یکی از دلایل محبوبیت این نوع سررسید سایز بزرگ و مناسب است که کار را برای درج مطالب و یادداشت آسان کرده است.
سررسید سایز وزیری از نظر اندازه مشابه کتاب های درسی هستند که همین دلیل نیز باعث شده تا کاربران ارتباط بهتری با آن داشته باشند . این سررسید برای کسانی که نیاز دارند تا همیشه سررسیدشان همراهشان باشد بسیار مناسب است.

 

سررسید قطع رقعیقطع رقعی :

قطع رقعی سررسید تقریبا سایزی بین سررسید وزیری و اروپایی دارد . که البته محبوبیت کمتری بین سایر سایزها دارد و در چند سال گذشته کمتر مورد توجه قرار گرفته است.
سررسید قطع رقعی معمولا در ابعاد ۱۵*۲۱ می باشد و نسبت به سایز وزیری کمی کوچکتر و خوش دست تر می باشد که سبب شده که حمل راحتتری داشته باشد.

 

 

 

 

سررسید قطع اروپایی

قطع اروپایی:

یکی دیگر ازانواع سایز سررسید ها، سررسید از نوع اروپایی است که معمولا سایز ۱۲*۲۱ دارد . این نوع سایز به دلیل نامی که دارد و راحتی در حمل و نقل در چند سال اخیر بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته و فروش خوبی داشته است.
ظاهر شیک و زیبای سررسید اروپایی سبب شده تا نسب به سایر سایزهای سررسید های رایج اقبال بیشتری داشته باشد و دلگاه هنر نیز از امر غافل نشده و همواره سعی دارد تا بهترین و با کیفیت ترین سررسید ها را در دسترس مشتریان محترم خود قرار دهد.

 

معمولا صحافی سررسید اروپایی به صورت فنر و یا کش می باشد هر چند محدودیتی در نوع و نحوه صحافی آن وجود ندارد.

 

سررسید  قطع خشتی

قطع خشتی:

شاید به جرات بتوان گفت یکی از کم مصرف ترین سایزهای موجود اندازه سررسید خشتی است که به صورت مربعی می باشد و در ابعاد مختلف مانند ۱۶×۱۶ و ۲۰×۲۰ تولید و عرضه میشود. این نوع سر رسید کمتر از طرف تولید کنندگان جهت تولید عمومی و انبوه مورد توجه قرار گرفته، بیشتر به صورت اختصاصی تولید می شود سررسید شبه پالتویی: این نوع سر رسید در ابعاد ۱۲×۱۷ طراحی و تولید می شود و بیشتر برای کارهای روزانه و به نوعی دم دستی مناسب است این نوع سر رسید به دلیل قیمت پایین تر نسبت به سایر سر رسید ها مورد توجه قرار گرفته و توسط اکثر تولید کنندگان طراحی و اجرا می شود .

 

سررسید قطع پالتوییقطع پالتویی:

این نوع سر رسید در ابعاد ۱۰×۱۷ تولید می شود و برای نوشتن برنامه روزانه ، کار های اجرایی و… مورد استفاده قرار می گیرد . از آنجایی که از لحاظ دید عام هدیه دادن سر رسید با ابعاد کوچک از لحاظ بعد تبلیغاتی زیاد جالب نیست بیشتر شرکت ها از این سر رسید همراه سایر هدایای خود استفاده می کنند .

ارسال دیدگاه